Agrese

Základní informace

Název práce: Agrese

Typ práce: Seminární práce

Rozsah práce: 12 stran

Jazyk práce: Čeština

Autor práce: Absolvent vysoké školy

Datum obhajoby: 2009


Souhrn

V této seminární práci jsem se rozhodla popsat agresi, její příčiny, vznik, ale i předcházení, neboli prevenci. S agresí jsem se několikrát setkala ve svém zaměstnání ve věznici ve Stráži pod Ralskem. Po vypracování této seminární práce a přečtení dostupné literatury jsem si značně rozšířila obzory k tomuto tématu a to především o tom, jak se k agresivnímu jedinci zachovat a jak co nejvíce pochopit jeho stav.

Agresivita jak již bylo výše uvedeno, je v psychologickém slovníku definována jako „tendence k útočnému jednání vůči druhé osobě či okolí.“Celá řada psychologů tvrdí, že agresi lze rozdělit na pozitivní a negativní, tedy tu přirozenou a nepřirozenou, ale lze přesně tyto hranice určit? Podle mého názoru nelze – vše totiž závisí na mnoha faktorech jako je sociální prostředí či charakter jedince, kultura dané společnosti apod.
Agresivita a násilí se podle mého názoru stalo díky civilizaci přirozenou součástí našeho života a záleží jen na citlivosti jedince jaké formy této agresivity a násilí vnímá a které ho příliš neudivují. Z vlastní zkušenosti mohu říci, a to jak ze svého zaměstnání tak svého osobního života, že agresivní člověk je velmi nebezpečný jak sobě tak svému okolí, neboť ve stavu zuřivosti je schopen ublížit nejen sobě, ale také svým blízkým. Díky sdělovacím prostředkům jsme denně zaplavování násilím a agresivitou a to nejen ve filmech, ale také v televizním zpravodajství. xgeneve.ch

Klíčová slova

Agrese, Agresivita, Definice agrese, Definice agresivity, Teorie agrese, Druhy agrese, Prevence agresivity, Terapie agresivity

Obsah

1 Úvod
2 Základní definice agrese a agresivity
3 Teorie agrese
4 Druhy agrese
5 Prevence a terapie nadměrné agresivity
6 Závěr
7 Seznam použitých informačních zdrojů


Stažení práce

Jako nejlevnější a nejbezpečnější možnost byla jednoznačně zvolena platba bankovním převodem.

Získejte práci prostřednictvím internetového bankovnictví. Zašlete 70 Kč na č.ú. 1041664027 / 3030, do pole variabilní symbol uveďte číslo 0297 pro odlišení zvolené práce a do textového pole (např. do pole „Popis příkazce“) napište Vaší emailovou adresu. Práce Vám bude zaslána do 24 hodin od doručení požadované částky.


Publikujte své vlastní práce a vydělejte si slušné peníze

Vaše studentské práce můžete vkládat zde


TOP Nabídka!

Potřebujete napsat referát, seminárku nebo diplomovou práci? Žádný problém!

Zpracujeme Vám kvalitní a originální podklady na míru.

Svěřte se do rukou profesionálů. Více informací zde

Prohledat práce

Kontakty a podpora

Provozní doba

Denně 8:00 - 0:00

Emailová adresa

info@diplomky.net
Phone +420 604 900 289

Tip měsíce

 

Doporučte náš web

získejte až 300 Kč

za každou

vloženou práci!

Více informací zde

TOP Nabídka!

 

Nestíháte Vaše

studium?

Nezoufejte!

Vypracujeme Vám

podklady na míru.

Pro více informací

pokračujte zde